Проект Європейського Cоюзу: "Виборча реформа задля підсилення впливу агентів змін та підтримки публічного діалогу"
Загальна мета проекту - це сприяти незворотним демократичним перетворенням в Україні, захисту виборчих прав та інтересів громадян і публічності виборчої адміністрації шляхом реалізації масштабної виборчої реформи і посилення позицій громадянського суспільства у політичному діалозі щодо виборів на конфліктних територіях
ЦІЛІ ПРОЕКТУ
Ціль №1
Реформування законодавства про вибори народних депутатів та місцевих виборів, з широкою залученістю зацікавлених сторін національного та регіональних рівнів і вироблення консолідованої позиції щодо запровадження нових виборчих систем в Україні.
Ціль №2
Організація роботи мережі громадських омбудсменів на постійній основі з захисту виборчих прав на національному та регіональних рівнях, з метою попередження порушень, притягнення до відповідальності порушників та аналізу якості роботи правоохоронних органів та судових практик щодо кримінальних злочинів.
Ціль №3
Вивчення специфіки організації та проведення виборів на конфліктних територіях, а також моделювання застосування різних виборчих систем та процедур до організації виборів.
Ціль №4
Підвищення прозорості та підзвітності виборчих адміністрацій, а також попередження незаконного впливу на результати волевиявлення виборців, шляхом запровадження сервісів відкритих даних щодо політичних процесів в Україні (виборчі дані, фінансові дані тощо).
Завдання проекту
Завдання №1
Проекти змін до законодавства про парламентські та місцеві вибори розроблені в інклюзивний спосіб з урахуванням позицій зацікавлених сторін, а громадяни України якісно поінформовані про цілі та методи реформування.
Завдання №2
Мережа громадських омбудсменів із захисту виборчих прав працює у всіх регіонах України, здійснює системний моніторинг та аналіз кримінальних проваджень, відкритих за фактом зловживань на виборах, у 2017-2020 роках роботи поліції і судів, а також тримає на контролі кожну з резонансних та важливих справ і сприяє їх розслідуванню в правовий спосіб.
Завдання №3
Оцінені ризики, організаційно-адміністративні проблеми, які можуть виникати під час проведення виборів на конфліктних територіях.
Виконавець проекту
Партнери проекту
Строки виконання проекту
Проект здійснюватиметься з січня 2018 року по квітень 2021 року
Бюджет проекту
EUR 628 000
Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього проекту є одноособовою відповідальністю Громадянської мережі ОПОРА і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.
E-mail: info@opora.org.ua
Телефон: +38 044 591 44 44
Made on
Tilda